reede, 12. aprill 2013

Lindude põnev elu!Lindudest võiks meie Hundu rühma lastega vist küll lõpmatult rääkida. Et selle nädala teemaks oli meil Linnud kevadel, siis jätkus meil tegevust ja uurimist terveks nädalaks. Meie lapsed tunnevad väga paljusid linde nii piltidelt, kui ka päriselus. Täna uurisime põhjalikumalt Eestis elavaid rähne.
 Lugesime toreda loo musträhnist, kust saime teada, et musträhn on eesti kõige suurem rähn, kes kaalub 300 grammi. Suur-kirjurähn, kelle nimest võiks järeldada, et ta on väga suur kaalub vaid 100 g Lapsed said teada, et musträhn ehitab nokaga  toksides pesa 17 päeva järjest. Igal aastal ehitab ta omale uue ja uhke pesa. Tema vana pesa aga kasutavad teised linnud.  Musträhni kustus vanarahvas nõgikikkaks, sest ta on must kui nõgi ja ja peas on tal justkui kukehari.

Veel huvitavat rähnidest:http://looduskalender.ee/node/16344
 Uurisime raamatust "Linnulaul" veel teisigi rähniliike. Selles raamatus on linnu pildi kõrval nupp, kus saab lindude hääli kuulata. Saime kuulata rähnide trummeldamist, kutsehääli ja territooriumihüüdusid. Lapsed teadsid, et Eestis elavad veel roherähn, suur-kirjurähn ja väike-kirjurähn.
                                           

   
           
 


Uurisime loodusajakirjast pilti, kus tänu linnukaamerale võib näha seda, mis toimub linnupesas linnu pesakastis. Lastele meeldis väga see pilt, kus oli äsja munast koorunud hakipoeg. Tundus nii uskumatu, et pildil on lind- pole tal ei sulgi ega kohevaid tiibu, sabast rääkimata.                       

Angelina ja Eva Liisa joonistatud äsja munast koorunud linnupojad.
                                                           Triinu joonistatud musträhn


Peale lõunaund said lapsed ise raamatut uurida ja lindude hääli kuulata.
Lastele pakkus suurt huvi merikotkas. Merikotkaste Sulevi ja Linda askeldusi  vaatasime ka  aadressilt: :http://www.looduskalender.ee/node/15882          
     Kotkakaamerat uudistamas.

 Lastele tundus uskumatu, et seesama kotkas istub ühes eestimaa metsas puu otsas oma pesas ja meie võime seda oma rühmatoast vaadata. Laste tungiv soov oli, et emad ja isad neile kodus ka seda näitaksid :)

Lindudel on väga erinevad nokad ja jalad. Poisid uurisid raamatust, mis värvi kellegi nokad ja jalad on ja värvisid need õiget värvi.

  Tüdrukud värvisid linnud ja nende munad õiget värvi. Mõni muna küll tuli rohkem pühademuna moodi :)
                                                                                                           Meie akna taga käib endiselt tihe sagimine.


Sagimine käib ka lasteaia hoovis.Kajakas otsis pesamaterjali ja lendas sellega  lasteaia katusele, kus on nende pesa


Lasteaia hoovi on tekkinud tiik, kus ujuvad pardid :)


                                       
                                                     Laste nukunurgamängudes olid ka linnud :)

Kunstitunnis voolitud varestel on pesades munad.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar