esmaspäev, 8. aprill 2013

Külaskäik Vesiroosi lasteaeda

Täna käisime Mustamäe lasteaedade IV teatrifestivali raames külas lasteaias Vesiroos, kus nägime toredat etendust "7 täppi"


Ühel hommikul ärkas väike tüdruk Triinu üles ja tema näos olid imelikud 7 täppi. Triinu ema ütles, et ta on haige ja kahjuks ta  lasteaeda minna ei saa enne, kui tema täpid kadunud on. Triinu oli  väga õnnetu, sest arvas, et tal on kodus ilma sõpradeta väga igav.
Esmapäeva hommikul ärgates külastas Triinut  Esmapäev, kes tuli Triinule külla, et tüdrukul väga igav poleks. Tal oli kaasas kastekann, seemned ja muld. Koos asuti seemneid külvama ja taimi kastma.

Teisipäeval aga tuli Triinule külla Teisipäev, kellel oli kaasas kokaraamat. Koos hakati kooki küpsetama.


Kolmapäevane külaline oli korstnapühkija. Triinu arvas, et peale teisipäevast küpsetamist peaks korstnapühkijaga koos kortsna ära puhatama.
Neljapäevaga koos mindi kala püüdma......
..... Reedega koos  tehti kodu korda .


Laupäevaga koos  saabus saunapäev.Pühapäevaga koos aga tantsiti ja lauldi, sest pühapäev on puhkamiseks
Pühapäeva õhtuks polnud Triinul enam ühtegi täppi. Iga päevaga kadus Triinu näost üks täpp. Triinu ema ja isa arvasid, et  esmaspäeval saab Triinu jälle lasteaeda sõpradega mängima minna.


                                                                  Esinejad lõpulaulu laulmas

Riko andis näitlejatele Hundude rühma poolt kommikoti.
Meil on selle nädala teemaks linnud kevadel. Enne etendusele minekut lugesime jutu sellest, kuidas linnud endale lennuvõime said. Uurisime, missugused linnud on juba lõunamaalt tagasi  ja leppisime kokku, et jalutuskäigul Vesiroosi lasteaeda käime lahtiste silmadega ja uurime, missuguseid linde me oma teel kohtame.


Üsna lasteaia lähedal  nägime varest.......


                                 
                                   ....... ja tuvi Nägime ka ühte looma, kellest pildile jäi just nii vähe :)
                   
                                               Rasvatihane puu otsasVesiroosi lasteaia hoovis rippus mitu lindude söögimaja, kus nägime koduvarblaseid.  Sinikael-pardid


Nägime veel kalakajakat ja musträstast, aga pildile need kahjuks ei jäänud. 


Meie rühma akna taga käivad endiselt koduvarblased , rasvatihased ja sinitihased rasvapalli ja seemneid söömas. Rasvapall peab olema kindlalt nööriga kinni seotud, sest muidu viivad tuvid terve rasvapalli endaga kaasa :)
   
 SUUR TÄNU KÕIKIDELE LASTELE, KES ON LINDUDE TOITMISEKS RASVAPALLE JA SEEMNEID TOONUD! 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar