kolmapäev, 30. jaanuar 2013

Täna oli teatripäev!

 Täna oli meie lasteaias teatripäev.

 Meie lasteaia õpetajatel tuli vahva mõte lastele ise  nukuteatrit  teha. Etenduseks valisime E. Kuusi tuntud lastejutu "Memme musi".
  Teha nukunäidendit tundus esialgu väga lihtne. Võtad nuku, loed paberilt teksti ja valmis etendus ongi!
 Proovide käigus tuli välja, et nukuga näidelda on palju keerulisem, kui see esialgu tundub. Kuidas liigutada nukku nii, et pealtvaatajatele ainult nuku ninaots ja kõht ei paistaks? Kuidas näidelda nii, et oleks näha, missugune kolmest jänesest parasjagu räägib ja kellega räägib ? Kuidas liikuda kellestki mööda, et nukk ikka saali näha  oleks? Kuidas panna nukule kätte püss ja kuidas panna ta tassima kapsapead samal ajal ise teksti jälgides ja ikka meeles pidades, et saali vaid nuku ninaots ei paistaks. Kuidas panna kuri hunt karistuseks (lemmiklooma) puuri..... :)
 Harjutamine teeb teatavasti meistriks ja iga prooviga tundsime end järjest kindlamalt. Meie direktor, kes käis aegajalt meie proove piilumas imestas, kuidas nii väikese sirmi taha nii palju õpetajaid ära mahub :)
  Hoolimata sellest, et olime palju proove teinud, oli enne etendust nii mõnelgi õpetajal lavanärv sees.  Juba esimese nuku lavale ilmudes oli laste häältest kuulda publiku erakordset poolehoidu ja see võttis ka lavanärvi maha :) Ehkki kõik ei sujunud päris viperusteta võttis publik meid väga hästi vastu ja nagu selgus, teadsid viperustest ainult näitlejad ise :)
 Hundude rühma lastele meeldis etendus väga. Eelkõige selletõttu, et mõlemad oma rühma õpetajad etenduses näitlejad olid.
 
        Selle etendusega osaleb meie lasteaed ka Mustamäe lasteaedade IV teatrifestivalil mis toimub märtsis- teatrikuul.


Jänesed ja õpetaja sokk oma armas kapsaga 


vapper jänes asub röövlitega võitlema 
Kõige väiksem jänes, kelle ainsaks relvaks oli memme musi sai hundist võitu


Kuri hunt, kes jäneste kapsapea varastas on saanud oma õppetunni ja kohe ootab teda puur.....

Lõpulaulu laulmas


Piilume lava taha ka :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar