kolmapäev, 2. jaanuar 2013

"Jõulud Euroopas"

17. - 21. detsember oli meil nädala teemaks "Jõulud Euroopas". Sellel nädalal rääkisime projekti "Euroopa lapsed laulavad ja tantsivad" maade (Eesti, Läti, Bulgaaria, Sloveenia, Türgi) jõuludest, millised on nende maade kombed ja tavad.

Esmaspäeval ja reedel mängisime vanu Eesti rahvamänge ning rääkisime vanadest Eesti jõulukommetest. Tuletasime ka meelde vabaõhumuuseumis käimist.

 

 Teisipäeval vaatasime Bulgaaria saadetud PowerPoint esitlust nende maa jõulude kohta ning joonistasime kahele kuusele asju-sümboleid, mis Bulgaaria jõuludest meelde jäid (kreeka pähklid, rõngassaiad, suur kaunistustega leib, puuviljad, kõrvitsad jne).

 

 
Kolmapäeval vaatasime Sloveenia esitlust nende jõulude kohta ning joonistasime kahele kuusele selle maa jõulusümboleid (hobuserauad, maiustused, õunad, muru, punased seened, lambad, kreeka pähklid jne.).


 

 


Karl Markuse toodud päkapikud :)

Neljapäeval rääkisime Läti jõuludest ning vaatasime ka nende saadetud esitlust. Joonistasime ka Läti kahele kuusele sümboleid ja asju, mis nende jõulude kohta meelde jäid (piparkoogid, õlgedest kaunistused, jõulukroonid jne). Saime teada, et Läti kombed sarnanevad üsna palju Eesti omadele.

 
 Uuel aastal (2.jaanuaril 2013) rääkisime ka Türgi uue aasta kommetest, kuna nemad jõule ei tähista. Vaatasime ka nende saadetud esitlust. Lapsed joonistasid kahele kuusele Türgiga seotud asju (ilutulestik, kalkun, väikesed kuusepuud jne). Lapsed said ka teada, mis on kõhutants ning kes jagab kingitusi uusaasta ööl (Noel Baba).

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar