esmaspäev, 23. september 2013

Selle õppeaasta esimene teatrikülastus.Täna oli meil jälle väga tore ja tegus päev. Lasteaia saalis toimus Eesti Lasteteatri etendus "Loomad liikluses"
 Etenduse peategelaseks oli väike lepatriinu, kes oli saanud kutse suurde linna presidendi vastuvõtule. Kuidas aga saada suures linna hakkama, kui pole seal kunagi käinud..... 
  Lepatriinutüdrukule tuli appi siilipoiss, kes õpetas talle, kuidas suures ja võõras linnas hakkama saada, et lepatriinu  koos kingituseks kaasa võetud marineeritud käbidega ikka turvaliselt presidendi juurde jõuaks .


Lepatriinu oli väga ehmunud, kui nägi, et majad on üksteise otsas.....
 Siilipoiss seletas, et need on hoopis mitmekordsed majad. Ja linnas on neid väga palju.


Bussis sõites peab käsipuust korralikult kinni hoidma, et mitte kukkuda Bussi tuli kontolör, kes küsis lepatriinult piletit, seda aga seda väikesel  reisijal polnud. Kontrolör ütles lepatriinule, et ta sõidab jänest. Lepatriinu ei saanud kuidagi aru, kuidas tema saab jänest sõita, kui ta on hoopis lepatriinu......
 Piinlikust olukorrast päästis sõber siil ja reis linnas võis jätkuda.

Linnas ei tohi uisapäisa tänavale tormata. Peab väga hoolikalt ringi vaatama. Ikka paremale ja vasakule ja jälle vasakule....
 Siiliposs päästab sõbra suurest õnnetusest ja selgitab, et liikluses peab olema väga ettevaatlik.Väga hea on üle tee minna seal kus on sebra :)


Kui oled linnas eksinud, on hea kellegi käest abi küsida. Sõbraliku lehma saatel jõuti ilusasti presidendi lossi juurde. Vahepeal sai selgeks ka see, mis on valgusfoor ja mida tähendavad valgusfoori värvid punane, kollane ja roheline.


Kui fooris põleb roheline tuli, võib üle tee minna

      Punase tulega tuleb oodata......


                       
                                                                                  

  Kollase tulega tuleb veel veidi oodata.....
                 
                                                                                                               ...... ja rohelise tulega võib taas teele astuda. Aga ikka peab enda ümber ringi vaatama.Hundud  etendust vaatamas.
  Jätame tähelepanelikult kõik tarkused meelde, varsti oleme ju koolilapsed ja kooliteel peab samuti liikluses tähelepanelik olema.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar