neljapäev, 21. veebruar 2013

President ja presidendiproua :)
Täna lugesime lastega A.Kivirähki lõbusat juttu "President kinnas". Seal oli juttu kalamehest, kes käis Eesti Vabariigi sünnipäeval kalal ja pillas kogemata ilusa eesti mustrites labakinda vette. Kinnas kohtas vee all kalu ja soovis neile häid pühi. Tuli välja, et kalad polnud midagi kuulnud ei Eesti Vabariigist ja veel vähem Eesti Vabariigi sünnipäevast. Kinnas rääkis kaladele meie ilusast kodumaast ja sellest, kuidas Eesti president pidupäeva puhul piduliku vastuvõtu korraldab. Kinnas rääkis , kuidas tema alati ennast peremehe taskust välja upitab ja televiisorist presidendi vastsuvõttu vaatab. Kalad jäid väga kurvaks, pole neil ei presidenti ega televiisorit, veel vähem pidulikku vastsuvõttu..... Ühel kalal tuli mõte, et kui üks labakinnas nii palju teab, siis peab ta väga tark olema ja ta tuleb valida kalade presidendiks. Kalad korraldasid presidendivalimised ja kinnas kuulutatigi presidendiks.
   Kinnas oli niisugusest tähelepanust väga meelitatud ja otsustas kaladele ühe piduliku vastuvõtu korraldada. Ta palus kaladel enda lähedalt mööda ujuda, et nende kätt suruda. Siis tuli aga välja, et kaladel polegi käsi ja nad hakkasid nutma...... Kinnas arvas, et siis tuleb kaladel sabasid suruda. Kalad uurisid, et kas presidendil ka sabadega külalisi käib. Kinnas arvas, et kui mõni sabaga külaline peaks presidendiga kohtuma, siis surub ta ikka saba, ehkki tavaliselt on presidendi külalised ikka kätega. Seda juttu rääkides kinnas küll natuke valetas, sest tegelikult polnud ta näinud presidendi vastuvõtul ühtegi sabaga inimest. Kalad aga muutusid seda kuuldes väga rõõmsaks. Nüüd saigi pidulik vastuvõtt alata, kalad ujusid president kindast mööda ja surus nende sabasid!
   
      See jutt meeldis lastele väga ja tegi palju nalja. Peale jutu kuulamist arutasime, kes on Eesti  president ja mis tööd ta teeb. Lapsed teadsid kohe, kes on Eesti Vabariigi president- Toomas Hendrik Ilves.


Mis tööd aga teeb meie president? Mõned laste ütlused meie presidendist:
  • Ta on maailma juht.
  • President on see, kes kogu aeg lendab teistesse maadesse ja ja räägib igasuguseid jutte maailmast ja riigist.
  • Ta valitseb riiki.
  • Ta on niisugune mees, kes ütleb mida peab tegema ja siis tal on teenrid.
  • Ta elab vanalinnas ühes kirikus.
  • Kui president midagi ütleb, noh näiteks, et peab maad koristama, siis kõik peavad koristama.
  • Ta kutsub külalisi, näiteks väga tähtsaid politseinikke vastuvõtule.
  • Ta on riigikogus ka. Riigikogu on see koht, kus kogutakse raha.      
Tänases kunstitunnis meisterdasime presidendi ja presidendiprouaPresidendi keha tegime puulusikast


Presidendile selga kleepisime mulgi kuuePresidendile tuleb teha ka kaabu ja kikilips ja kaela panna  ametiraha
                                                         President on valmis, nüüd tuleb daamile disainida kleit.
                                     Igaüks valis ise kleidi värvi ja kaunistused.  
                                                       Nüüd võib pidu alata!!!

                                               

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar